Klientská zóna

Už od založení společnosti CFIG v roce 2012 byla finanční sféra základním kamenem její činnosti. Na trhu poskytování nebankovních úvěrů byla tehdejší divize úvěrování společnosti CFIG mezi prvními, kdo poskytoval úvěry plně online.

V roce 2020 se divize úvěrování oddělila od společnosti CFIG a vznikla samostatná nebankovní společnost CFIG Credit a.s. Až do roku 2021 probíhaly postupné licenční a technické procesy převodu veškerých činností z CFIG na CFIG Credit. Před oficiálním zahájením činnosti CFIG Credit, společnost získala licenci ČNB jak na poskytování, tak na zprostředkování spotřebitelských úvěrů.

Společnost CFIG Credit stále sází na osvědčené postupy, které jí vydobyly místo mezi přední české nebankovní společnosti, které se pravidelně umisťují mezi top 10 nebankovními společnostmi v ČR v žebříčku sestavovaným organizací Člověk v tísni. Své kvality a chuť podílet se na zvyšování úrovně finančního trhu CFIG Credit prezentuje licencí od ČNB na poskytování a zprostředkování úvěrů, ale také především členstvím v České leasingové a finanční asociaci a v České asociaci věřitelů.

Strategie společnosti se vyznačuje především v individuálním přístupu, rychlosti a digitalizaci. Možnost zažádání úvěru plně v online prostředí bez jakéhokoliv prostředníka, rychlé vyplácení a nabídka úvěrů na míru jsou doménami, kterými CFIG Credit konkuruje na trhu nebankovního poskytování spotřebitelských úvěrů. V dalších činnostech jako je zprostředkování nebankovních spotřebitelských úvěrů patří CFIG Credit k nejvýznamnějším partnerům pro největší společnosti na finančním nebankovním trhu.

CFIG Credit působí na území České republiky. Před příchodem pandemie byla plánována expanze také na zahraniční trhy a to konkrétně do Španělska. Tento plán, ale pandemie koronaviru odsunula na neurčito. V roce 2021 došlo ve společnosti k největšímu personálnímu rozšíření za dobu působení. Tato skutečnost odráží strategii společnosti a chuť nabízet stále kvalitnější servis a produkty.

Rok 2021 v číslech

1, 214 mld. Kč
Hodnota úvěrového portfolia
207 ,7 mil. Kč
Výše poskytnutých úvěrů
244 mil. Kč
Výše zprostředkovaných úvěrů

Nabídka úvěrů pro každého